Kardeşim Oyuna Başladı Server 1

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Travian Bölümünden Kardeşim Oyuna Başladı Server 1 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  oonur6868
  Yeni Üye
  Reklam

  Kardeşim Oyuna Başladı Server 1

  Reklam  Kardeşim Oyuna Başladı Server 1

  Forum Alev
  Kardeşim bi arkadaşından görmüş... server 1de... öncelikle oyun nasıl oynanır gerekli stratejiler nedir ve yardım edebilecek varmı... Şimdiden Herkese Teşekkürler... 2. 2
  eRen
  Özel Üye

  --->: Kardeşim Oyuna Başladı Server 1

  Reklam  Travianda üç değişik halk vardır: Romalılar, Galyalılar ve Cermenler. Her halkın kendine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Halkların ordularıda birbirinden farklıdır.Bu yüzden oyuna başlamadan önce kendi stratejinize uygun bir halk secmelisiniz.


  Roma imparatorluğu amatör oyuncular için iyi bir seçimdir.Yönetilmesi kolay olduğu için başlangıçta çok uygundur.Sosyal ve teknik açıdan çok gelişmiş oldukları için romalılar mimarlıkta uzmandır ve askerleri travianda elitdir.
  Romalılar son derece dengelidir. Hücumda ve savunmada aynı derece güçlülerdir. Bu avantajlardan faydalanabilmek için uzun ve masraflı eğitim görmeleri gereklidir. Piyadesi efsanevi ve müthiştir, ama süvarilere karşı savunma güçleri diğer halklardan daha azdır.
  Amatörler ve hangi halkı seçeceğini bilmeyen oyuncular için bu halk uygundur.

  Özellikler

  • Aynı zamanda hammadde alanları ve köy yapıları kurulabilir
  • Surlar sayesinde yüksek savunma primi
  • Satıcılar 500er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 16 sektör)
  • Cok güçlü piyade, ortalam güçte süvari,
  • Geliştirme ve eğitimleri pahalı ve uzun süreli.
  Galyalılar en barışcıl halktır. Askeri eğitimlerinde savunmaya ağırlık verirler, hücumda performansları neredeyse diğer halklarla aynıdır.Süvarileri mükemmeldir, atları çok iyi yetiştirilmiştir ve hızlarıyla düşmanlara ani ve şaşırtıcı saldırılar yapabilirler.

  Bu halkı savunması kolaydır aynı zamanda hücumlardada iyidirler. Bu halk oyuncuya istediği şekilde stratejik oynama imkanı sunar, fakat bunun için oyuncu becerisini ve tecrübesini göstermelidir. Ama tabiiki amatörlerde bu halkla başarılı olabilirler!

  Özellikler

  • Hız primi: Travianda en hızlı ordu
  • Orta savunma primi: Çit
  • Satıcılar 750şer hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 24 sektör)
  • Sığınak kapasitesi 2 kat daha fazladır (Yağmalamalarda savunma)
  • Pahalı savunma makinaları
  • Masrafsız göçmenler
  Cermenler travianın en saldırgan halkıdır.Cermenler müthiş ve dehşet saldırılarından dolayı herkesin korkulu rüyasıdır ve ölümden korkmadan toplu olarak her tarafı yağmalarlar.

  Askeri disiplinleri diğer halklara göre azdır, bu nedenle cermenlerin savunma gücü ve hızı azdır. Saldırıyı seven ve tecrübeli oyuncular için cermenler daha uygundur!

  Özellikler
  • Yağmalama primi: Düşman sığınaklarının sadece 2/3'ü yağmalanamaz
  • Toprak siper kolay kolay yıkılmaz fakat çok fazla da savunmada etki gösteremez
  • Satıcılar 1000er hammadde taşıyabilir (Hız: saatte 12 sektör)
  • Askerlerin yağmalama gücü yüksek, ucuz ve hızlı eğitilebilir
  • Savunmada zayıf
  Oyuna başladıktan sonra ilk önce sağlam ekonomik altyapı sağlamalısınız. Bunun için köy planındaki 18 hammadde alanlarını geliştirmelisiniz. 4 değişik çeşit hammadde alanı var: Odun, tuğla, demir ve tahıl. Alanların birine tıkladıktan sonra geliştirme imkanlarını görebilirsiniz.
  Oyun ilerledikçe köyünüzde kurulacak binalara ve yapılara önem vermelisiniz. Yeni bir yapı inşaa etmek için herhangi bir yeşil dairenin üstüne tıklayarark yapı imkanlarını görebilirsiniz.

  Bazı yapılar oyun ilerledikçe kurulabilir ve bu yapıları kurmak için baska yapıların kurulmuş olması ve belirli seviyeye gelmiş olması gibi önkoşullar olabilir.
  Merkez Binası


  Merkez binasında mimarlar ve inşaat ustaları yaşarlar. Merkez binasının seviyesine göre hammadde alanları ve yapılar daha çabuk geliştirilebilir.

  Hammadde Deposu


  Hammadde deposunda odun,tuğla ve demir depolanır. Deponun seviyesine göre kapasiteside artar. 20.seviyeden sonra yeni bir depo daha kurulabilir.

  Tahıl Ambarı


  Tahıl ambarında çiftliklerden gelen tahıllar depolanır. Tahıl ambarının seviyesine göre kapasiteside artar. 20.seviyeden sonra yeni bir ambar daha kurulabilir.

  Sığınak


  Saldırı anında köylüler hammaddenin bir miktarını sığınağa saklarlar. 1.seviyede her hammadde tipinden 100er adet yağmalamalara karşı korunur. 10.seviyeden sonra yeni bir sığınak daha kurulabilir.

  Halk avantajları:
  Galyalılar: Sığınağın kapasitesi 2 kat daha fazladır.
  Cermenler: Düşmanın sığınağı 66% olarak sayılır ve ona göre fazla götürülür.

  Elçilik


  Bir birliğe (ittifaka) üye olmak için elçilik binası kurmalısınız. 3.seviyede kendinizde bir birlik kurabilirsiniz. Her seviyede birliğin maksimum üye sayısı 3 artar.

  Askeri Üs


  Askeri üs askerlerin toplandığı alandır. Askerler buradan başka birlik üyelerini desteklemeye, başka köyleri yağmalamaya veya fethetmeye gönderilir.Askeri üs sadece köyün merkezinde ayrılmış olan özel bölgeye kurulabilir.Yapı seviyesi artırıldıkça mancınıklarla saldırı düzenlenebilecek düşman yapılarının sayısıda artar.

  Pazar


  Pazar yerinde diğer oyuncularla hammadde alışverişi yapılır. Pazar yerinin seviyesi ne kadar yüksek olursa, o kadar fazla nakliyeci sahibi olunur ve aynı anda bir çok oyuncu ile ticaret yapabilirsiniz.

  Halk avantajları:
  Romalılar: Satıcı 500 miktar taşıyabilir.
  Hız: saatte 16 Sektör.
  Cermenler: Satıcı 1000 miktar taşıyabilir.
  Hız: saatte 12 Sektör.
  Galyalılar: Satıcı 750 miktar taşıyabilir.
  Hız: saatte 24 Sektör.


  Kışla


  Kışlada kara birliği yetiştirilir.Binanın yapı seviyesi arttıkça askerler daha hızlı yetiştirilir.


  Ahır


  Süvariler ahırda yetiştirilir ve eğitilir.Yapı seviyesi arttıkça süvarilerin eğitim süreleri kısalır.


  Tamirhane


  Koçbaşları ve mancınıklar tamirhanede üretilir ve hazırlanır.Yapı seviyesi arttıkça üretim hızlanır.


  Akademi


  Akademide değişik askeri birlikler yetiştirilir ve geliştirilir.


  Silah Dökümhanesi


  Silah dökümhanesinde askerlerin saldırı gücü geliştirilir.


  Zırh Dökümhanesi


  Zırh dökümhanesinde askerlerin savunma gücü geliştirilir. Araştırmalar dökümhanenin seviyesine göre fazlalaşır ve zırhlar iyileşir.


  Saray


  Saray, köylerin birine kurulabilir ve bu yapı otomatik olarak başkent koruması altında olur. Oyuncunun 4'ten az köyü varsa başkent düşman tarafından işgal edilemez.

  Seviye 10, 15 ve 20'de üçer tane göçmen veya bir şehir idarecisi (Senatör,Muhtar,Reis) eğitilebilir.
  Köşk


  Köşk kralın ziyarete geldiğinde konakladığı yapıdır. Bir köyü işgal edebilmek için saray ve köşk önce mancınıklarla yerle bir edilmelidir.

  Seviye 10 ve 20'de üçer tane göçmen veya bir şehir idarecisi (Senatör,Muhtar,Reis) eğitilebilir.

  1.seviye için masraflar ve inşaat süresi:
  580 | 460 | 350 | 180 | 1 | 0:33:20

  Koşullar:
  Merkez Binası Seviye 5, Saray
  Ticari Merkez


  Ticari merkezde at arabaları geliştirilir ve bunlar güçlü atlarla çekilir.Satıcılar bu binanın seviyesine göre daha fazla hammadde taşıyabilir.

  Her seviyede kapasite 10% artar ve 20.seviyede bir satıcı 3 kat daha fazla hammadde taşıyabilir.

  1.seviye için masraflar ve inşaat süresi:
  1400 | 1330 | 1200 | 400 | 3 | 0:50:00

  Koşullar:
  Pazar Seviye 20, Ahır Seviye 10
  Turnuva Yeri  Turnuva yerinde askerler antrenman yapabilir ve metanetlerini geliştirirler.Turnuva yerinin seviyesini yükselttikçe askerler 20 sektörden fazla mesafelerde daha hızlı olur.

  1.seviye için masraflar ve inşaat süresi:
  1750 | 2250 | 1530 | 240 | 1 | 0:58:20

  Koşullar:
  Askeri Üs Seviye 15
  Bütün yapı koşullarını görmek için Linklere tıklayıp yapı koşul grafiğine bakabilirsiniz.
  Askeri üs nasıl kurulur?
  Askeri üssün ve çitin inşaat yeri sabittir ve başka bölgelerde kurulamaz. Askeri üs sadece kendisi için ayrılan köy merkezinin sağ tarafındaki sektörde kurulabilir.
  Birlik nasıl kurulur?
  Birlik kurmak için elçilik binasını 3.seviyeye geliştirmelisiniz. Bir birliğe üye olmak için 1.seviyede elçilik binası ve size teklif yapacak bir birlik gereklidir.
  Köyün ismi nasıl değiştirilir?
  Bunun için istatistik linkine(mavi disk) tıkla, orada kendi ismine tıkla ve Profil değiştir linkine tıkla. Köyismi yazan yere yeni ismi verebilirsin.
  Askerler nasıl yapılır ve eğitilir?
  İlk olarak 1.seviyede askeri üs ve 3.seviyede merkez binası kurmalısın. Daha sonra kışla kurabilir ve orada askerlerini eğitebilirsin.
  Benim köyümü nasıl savunabilirim?
  Köydeki askerler saldırı anında köyü otamatik olarak savunurlar.
  Askersiz bir köye saldırdığımda niye askeri kayıplarım oluyor?
  Her köyün en az ana savunması vardır. Güçlü süvarilerden hariç, tek bir asker ile saldırı düzenlendiği zaman bu asker kaybedilir.Savunma için eğitilmiş askerler (Örneğin galyalıların phalanxları) saldırılar için uygun değildirler.
  Nüfusumu nasıl yükseltirim?
  Her yeni yapı köy nüfusunu yükseltir. Yapı geliştirmeden önce bu yapı ile birlikte köy nüfusunun ne kadar artacağını bu sembolün yanında görebilirsin.
  İmdaat, benim tahıl üretimi azalıyor!
  Üretim yazan yerdeki tahıl sayısı tüm asker ve nüfus tahıl masrafları hariç hesaplanır. Brut tahıl üretimini yukarıda sağ tarafta görebilirsin,örneğin 5/15<!--


  Ayrıntılı Bilgileri Web Sitesinde Bulabilirsin.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi