Ağacın Faydaları ile ilgili Kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ağacın Faydaları ile ilgili Kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Ağacın Faydaları ile ilgili Kompozisyon

 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Ağacın Faydaları Ile Ilgili Kompozisyon

  Ağacın Faydaları Nelerdir
  Ağacın Faydaları Ağacın faydaları saymakla bitmiyor. Ormanlık alanlardaki hava daha temiz olduğunu hepimiz biliyoruz. Bunun sebeplerinden bazıları da şunlardır. Bir ağaç yılda 700 kilo toz emiyor. Bir hektar çam ormanının ise yılda emdiği toz miktarı 30 – 40 ton arasında. Bu nedenle ormanların havası, kentlerin havasına göre yüzde 99 daha az toz içeriyor. Ayrıca ağacın yapraklarıyla toksik ve radyoaktif maddeleri emerek atmosferi temizlediği biliniyor. Bir ağaç yılda 50 metreküp temiz su üreterek, yeryüzünde kuraklığı engelliyor. Toprağın ölümü demek olan erozyonu,en iyi şekilde ağaçlar önlüyor. Bir ağaç kökleriyle yılda 30 bin litre su çekerek verimli toprağın akmasını engelliyor.

  Aşırı yağışlı ve kurak havalarda bir sünger gibi davranarak, fazla su emiyor ve gerektiğinde geri veriyor. Ağaçlar toprağı canlı ve verimli tutuyorlar. Organik atıkların parçalanıp dönüşmesine yardımcı oluyor, minerallerin çözülüp azot bağlantılarının kurulmasını sağlıyorlar. 100 yaşındaki bir kayın ağacı 60 insanın günlük ihtiyacına yetecek oksijen üretiyor, yılda bir ton toz süzüyor bakterileri de etkisizleştiriyor. Bu yıl daha fazla ağaç dikelim.

  Ben ekleyim,bununla ilgili bir Hadis-i Şerif var:Kıyamet koparken bile elinizde fidan varsa bırakmayın,dikin.
 3. 3
  Ziyaretçi
  Sagolun fen projemde cok yardimci oldu+ Yorum Gönder
ağacın faydaları ile ilgili kompozisyon,  agaclarin faydalari ile ilgili makale,  ağaçların faydaları ile ilgili yazı,  ağaçların faydaları hakkında kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi