Çevre Temizliğinin İnsan Sağlığı Açısından önemi Nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çevre Temizliğinin İnsan Sağlığı Açısından önemi Nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Asel
  Özel Üye

  Cevap:
  Çevre Temizliğinin Insan Sağlığı Açısından Önemi Nedir

  Çevre Temizliğinin Önemi


  Çevre Temizliği


  Temizlik; tek yönlü tedbirlerle elde edilen bir iyilik hali değildir. Bilim otoriteleri temizliği şu başlıklarla ele almıştır.
  1) Ferdî (beden-elbise-yiyecek) temizlik.
  2) Ev (mutfak-banyo- tuvalet) temizliği.
  3) Çevre (atıkların uygun şekilde uzaklaştırılması) temizliği,
  4) Yeterli temiz su sağlanması.
  Ferdî temizlik dendiği zaman, beden temizliği akla gelir. Bunlardan cilt, el, ağız, burun, göz temizliği; saç, tırnak, koltukaltı, yüz, diş ve ayak bakımı akla gelir. Dünya Sağlık Örgütü'nün, beden temizliği, el temizliği, ağız ve diş bakımının, önemi ve bunların korunma yollarına ait bilgileri mevcuttur. Fakat, Dünya Sağlık Örgütü'nün tırnakların bulaşıcı hastalıklardaki tesirine, kılların temizliğine ve bulaşıcı hastalıklardaki rolüne ait ciddi yayınları yoktur. Efendimiz (sas); tırnak, saç, sakal, bıyık bakımına, koltukaltı kılları ve avret yerlerinin temizliğine önem vermiştir.

  Ferdî temizliğe rağmen, insan çevreden hastalık kapabilir. Kişi ne kadar temiz olursa olsun, çevresi temiz olmadığı zaman, hiçbir şeye dokunmasa bile; hava, rüzgâr, böcekler ve diğer taşıyıcılar yüzünden hastalanabilir.
 3. 3
  Ziyaretçi
  teşekkürler bilgilendirdiğiniz için+ Yorum Gönder
temizliğin sağlık açısından önemi nedir,  çevre temizliğinin sağlığımız açısından önemi nedir,  çevre temizliğinin önemi nedir,  çevre temizliğinin sağlığımız açısından önemi,  cevre temizliginin sagligimiz acisindan onemi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 8 kişi