Spor Hangi Saatlerde Yapılırsa Daha Yararlı Olur?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Diyet Beslenme Bölümünden Spor Hangi Saatlerde Yapılırsa Daha Yararlı Olur? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Spor Hangi Saatlerde Yapılırsa Daha Yararlı Olur?

  Reklam  Spor Hangi Saatlerde Yapılırsa Daha Yararlı Olur?

  Forum Alev
  Diyetler veya zayıflama programlarında yapılan en büyük hatalardan biri de sadece az yiyerek veya aç kalarak zayıflamaya çalışmaktır. Oysa sabah ve akşam saat 6-10 arası yapılan spor sağlıklı zayıflatır.

  Belli oranda kilo verildikten sonra vücutta bir sarkma veya gevşeme olur. Bu durumda yapılması gereken ya özel bölgesel zayıflama ve sıkılaştırıcılar kullanmak ya da spor ve egzersiz yapmaktır. Ama bilinçsiz yapılan sporun yararından çok zararı olur.

  Herhangi bir zayıflama programındaysanız spor yaparken önemli bir ipucu: Başlamadan 45 dakika önce L-Carnitine isimli preparatı alırsanız yağ dokusu olumlu etkilenir ve daha çok yağ yakarsınız.

  Spor yaparken yağları en iyi yakacağınız zaman dilimi de sabah saat 06.00-10.00 veya akşam 18.00-22.00 arasıdır. Çünkü bu saatler Kapha’nın saatleridir, yani yağlanma eğiliminin en yoğun olduğu zaman dilimidir ve bu saatlerde hareket etmek ve hafif beslenmek, kiloya karşı koruyucudur.

  Ayrıca sporu asla tok karnına yapmayın, çok aç da olmayın. Aşırı ağır spor yapmak da doğru değildir, fazla bedeni yorarsanız ve yeterince beslenmezseniz beden sadece yağ ve şeker değil protein ve kas dokusunu da yakmaya başlar ve dengeler bozulur.

  Spor yapmadan önce yeterince gıda alınmadıysa, 1 bardak ılık light süt içmeniz doğru olur. Ayrıca spordan sonra, terlediyseniz 1 küçük şişe doğal maden sodası içerek kaybettiğiniz iyon ve mineralleri dengelersiniz.

  Ender Saraç
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Spor Hangi Saatlerde Yapılırsa Daha Yararlı Olur?

  Reklam  Yorgunluğun atıldığı sabah saatleri spor yapmak için en uygun zamanlardır. Bu saatlerde yapılan spor enerji yakmak için vücut harekete geçtiği için kolaylık sağlar.+ Yorum Gönder
hangi saatlerde spor yapılmalı,  spor hangi saatlerde yapılmalıdır,  hangi saatlerde spor yapılmalıdır
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi