Mite (Toz Akarı) nedir - nasıl beslenir - nasıl ilaçlanır - yapısı - resmi

+ Yorum Gönder
Hayvanlar Alemi ve Diğer Hayvanlar Bölümünden Mite (Toz Akarı) nedir - nasıl beslenir - nasıl ilaçlanır - yapısı - resmi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Mite (Toz Akarı) nedir - nasıl beslenir - nasıl ilaçlanır - yapısı - resmi

  Reklam  Mite (Toz Akarı) nedir - nasıl beslenir - nasıl ilaçlanır - yapısı - resmi

  Forum Alev
  Mite (Toz Akarı) nedir - nasıl beslenir - nasıl ilaçlanır - yapısı - resmi


  Mite (Toz Akarı)
  Mite tozlu olan her ortamda bulunabilen bir haşeredir. Mite(toz akarı) canlıların deri döküntüleri, kıllar gibi organiklerle beslenir. Mite haşeresi insan ve hayvan bedeni üzerinde bolca bulunur. Mite gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Toz akarı büyüteç ve mikroskopla ancak görülür. Mitenin 150 kadar türü bulunur. Mite canlısı 8 bacaklıdır. Mite'nin ağız parçaları kesicidir. Mite haşeresinin gözleri körelmiştir, bakıldığında yok denecek kadar küçüktür. Mite günde ortalama 20-30 top dışkı bırakır. Mite ev içlerine hayvanlarla, eşyalarla her şeyle gelebilir. Mite insanlarda astım ve bronşit hastalığına ve alerjik hastalıklara neden olur. Astım çocukluk döneminden insanda yer eden bir hastalıktır. Astım solunum yolu hastalığıdır. Mite'nin neden olduğu astım hastalığı solunum güçlüğüne neden olur ve ölüme sebebiyet verebilir. Mite olan insanda iğne gibi batmalar görülür. Mite halk arasında değişik isimlerle bilinir; toz akarı, mayt, mitenin diğer isimleridir. Mite evde tüylü olan, toz toplayan nesleler arasında bolca bulunabilir. Mite yattığımız yataklar içerisinde de bolca olabilir. Evinizi ve eşyalarınızı bolca havalandırın.  Akar - Mite - Toz Akarı - Mite ilaçlama
  Sık Sorulan Sorular
  Mite (toz akarı) nerelerde yaşar?
  Mite (mayt) tozlu, nemli ortamlarda yaşamayı sever. Mite ev içerisinde halı, battaniye, pelüş oyuncak, daha fazla olarak yattığımız yatakların içerisinde yaşar. Periyodik olarak mite ilaçlaması yaptırmak sizi mite ve diğer haşerelerden korur.
  Mitenin (mayt) zararları nelerdir?
  Mite insanlarda tehlikeli hastalıkların oluşmasında etkilidir. Mite insanlarda astım ve bronşit hastalıklarının oluşmasına neden olur. Bu hastalıklar tehlikeli hastalıklardır, ölümlere neden olur.
  Mite nasıl ilaçlanır?
  Mite canlısı ilaçlaması kokulu, kokusuz sıvı ilaçlama yöntemi ile yapılmalıdır. Mite (toz akarı) iç alanlarda her yerde bulunabilir, bu sebeple evinizin her yerini ilaçlama yaptırmanız en doğru uygulamadır. Mite ilaçlaması püskürtme yöntemi ile yatak, yorgan, halı, dolap her yere yeterli miktarda uygulanmalıdır.
  Mite nasıl beslenir?
  Mite evlerin içerisine yerleşir ve insanların, hayvanların deri döküntüleri, kıl gibi organiklerle beslenir. Mite nem ve tozun olduğu her yerde bulunur. Mite (mayt) olmasını engellemek için evinizi sık havalandırın, periyodik olarak evinizi ilaçlama yaptırın.
  Mite (toz akarı) nedir?
  Mite tozlu olan her ortamda bulunabilen bir haşeredir. Mite (toz akarı) canlıların deri döküntüleri, kıllar gibi organiklerle beslenir. Mite haşeresi insan ve hayvan bedeni üzerinde bolca bulunur. Mite gözle görülmeyecek kadar küçüktür. Toz akarı büyüteç ve mikroskopla ancak görülür. Mitenin 150 kadar türü bulunur. Mite canlısı 8 bacaklıdır.
 2. 2
  HÖRÜ
  Bayan Üye

  Cevap: Mite (Toz Akarı) nedir - nasıl beslenir - nasıl ilaçlanır - yapısı - resmi

  Reklam  Yüz elli kadar çeşidi olan ve solunum yolu ile bulaşan bir tür virüstür. Kıl ve deri döküntülerden beslenerek büyüyüp gelişir ve çoğalmaktadır.+ Yorum Gönder
maytlar nasıl yok edilir,  maytlar nasıl ölür,  toz akarı nedir,  mayt nedir,  evdeki maytlar nasıl yok edilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi