Hiç yakışıklı Bir Adam Değildi

+ Yorum Gönder
Aşk Sevgi ve Aşk Hikayeleri Bölümünden Hiç yakışıklı Bir Adam Değildi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Zeyzep
  Emekli
  Reklam

  Hiç yakışıklı Bir Adam Değildi

  Reklam  Hiç yakışıklı Bir Adam Değildi

  Forum Alev

  Moses Mendelssohn hic yakisikli bir adam degildi. Cok kisa boyunun olmasi yani sira, cok garip bir de kamburu vardi.
  Mendelsohn, günün birinfr Hamburga da yasayan bir isadamini ziyarete gitti. Isadaminin, Frumtje adinda cok güzel bir kizi vardi. Moses, bu güzel kiza umutsuz askla tutuldu. Fakat güzel kiz onun cirkin görüntüsünden ürkmüstü. O nedenle, degil onun sevgisine karsilik vermek, yüzüne bile bakmak istemiordu. Ayrilma zamani geldiginde Moses, güzel kizin üst kattaki odasina cikti ve tüm cesaretini toplayarak onunla son kez konusma girisiminde bulundu.

  Kizin güzelligi öylesine ölaganüstüydiki, bir n icin onun cenetten geldigini bile düsündü. Fakat kizin, basini kaldirip da yüzüne bakmamaktaki direnci, Mosesi cok üzdü. Güclükle barabildigi konusmasini sirasinda cirkin asik, bu güzl kiza bir soru sordu:
  “Evliliklerin kutsal bir özelligi olduguna inanir misiniz ?”
  “elbette” diyerek yanitladi güzel kiz ve gözlerini yine kaldirmayip Mosesin yüzüne yine bakmadan, kendi de ona bir soru sordu:
  “Peki ya siz ?” dedi. “Siz inanirmisiniz buna ?”
  MOses bir an bile duraksamadi:
  “Evet, bende inanirim” dedi ve ekledi: “Biliyor musunuz? Her erkek cocugu dogdugunda Tanri, onun evlenecegi kizi belirlermis.
  Benim dogdugumda da benim evlenecegim kiz belirlenmis ve bana ´Senin karin kambur olacak `demis. O zaman ben bir istekte bulunmusum Tanri´dan. “Tanrim, kambur bir kadin bir trajedi olur, Lütfen onun kamburlugunu bana ver ve onu güzel bir kadin yap demistim”

  Mosesin bu sözlerinden sonra Frumtje gözlerini yerden kaldirdi, onun gözlerinin icine bakti ve elini uzaatip, Mosesin elini tuttu. Ve daha sonra da onun, sevgili esi oldu. Bu anlatigimiz bir “peri masali” degil, ünlü Alman besteci Mendelssohn´un büyükbabasi ile büyükannesinin evlenmerinin öyküsüdür.
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Hiç yakışıklı Bir Adam Değildi

  Reklam  Aşk büyülü bir tılsım gibidir. Hayaller daha güzeline daha iyisine odaklanıp ısrar ederken hiç beklenmedik birine aşık oluverir insanoğlu.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi